Ministerstwo Finansów uruchomiło aplikację do zgłaszania paragonów w loterii paragonowej.

17-12-2016
Kategoria: Rachunkowość

Od 23 listopada 2016 roku została uruchomiona przez Ministerstwo Finansów specjalna  aplikacja, za pomocą której w bardzo łatwy sposób możemy rejestrować swoje paragony i wygrywać cenne nagrody. Aplikacja dostępna jest dla dwóch największych mobilnych systemów  operacyjnych Android i iOS. Loteria potrwa do 31 marca 2017 roku.

Aplikację pobieramy ze sklepu Google Play w systemie operacyjnym Android oraz Appstore w systemie IOS. Dzięki tej aplikacji nie musimy ręcznie wpisywać danych z paragonu, gdyż są one sczytywane automatycznie. Z paragonu pobierane są takie informacje jak: numer identyfikacji podatkowej (NIP) podatnika, który wystawił paragon, nr kasy fiskalnej, datę oraz kwotę. Dodatkowo należy wpisać adres e-mail i numer telefonu uczestnika.

W loterii paragonowej może wziąć udział każda pełnoletnia osoba fizyczna. Wystarczy że jako konsument nabędziesz towar lub usługę na łączną kwotę brutto wynoszącą co najmniej 10 zł. i weźmiesz paragon fiskalny potwierdzający zakup. Następnie musisz zgłosić udział w loterii w miesiącu kalendarzowym w którym nabyłeś towar lub usługę. Każdy uczestnik loterii podczas dokonania pierwszego zgłoszenia udziału ma zakładane konto dające możliwość śledzenia historii paragonów fiskalnych które były dodane prze uczestnika loterii, jak również zmiany danych paragonu w miesiącu jego dodania. Uczestnik loterii ma wgląd od paragonu fiskalnego do 14 dni od przeprowadzenia losowania w którym bierze udział dany paragon fiskalny.

Miejscem w którym odbywa się losowanie nagród jest studio telewizyjne TVP przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Natomiast samo losowanie odbywa się przy pomocy programu losującego umożliwiającego losowy wybór numerów Zgłoszeń udziału. W losowaniu mogą wziąć udział jedynie prawidłowo zweryfikowane zgłoszenia, które oznaczane są po wylosowaniu jako zgłoszenia zwycięskie lub jako zgłoszenia rezerwowe. Nagrody pierwszego stopnia losowane są po jednym miesiącu. W trakcie każdego losowania pierwszego stopnia, losowane jest jedno zwycięskie zgłoszenie udziału i dwa rezerwowe. Losowania Nagrody pierwszego stopnia odbywają się za pośrednictwem TVP 3 pomiędzy godziną 20:00 a 22:00 w dniu przeprowadzenia losowań.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt