Urząd Skarbowy przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe

04-09-2018
Kategoria: Podatek Dochodowy

Już od 2018 roku podatnicy podatku dochodowego będą mieli mniej obowiązków. Roczne zeznanie podatkowe przygotuje za nas Krajowa Administracja Skarbowa. Natomiast przygotowane już zeznanie roczne będzie udostępnione na Portalu Podatkowym w dniach od 15 lutego do 30 kwietnia. Posiadając gotowe i udostępnione na Portalu Podatkowym zeznanie roczne podatnik będzie miał dwie możliwości. Po pierwsze będzie mógł zweryfikować zeznanie oraz zaakceptować je bez zmian. Drugą możliwością będzie prawo do zmodyfikowania lub uzupełnienia przygotowanego przez Krajową Administrację Skarbową zeznania rocznego. Trzecim uprawnieniem będzie odrzucenie rozliczenia rocznego i rozliczenie się samodzielnie. Natomiast ostatnią możliwości będzie pozostawienie rozliczenia bez żadnych działań. W takiej sytuacji z upływem terminu do składania zeznań nasze rozliczenie zostanie automatycznie zaakceptowane.

Nasze rozliczenie roczne będzie wypełniane przez Krajową Administrację Skarbową na podstawie informacji przekazanych przez płatnika oraz danych które przekazaliśmy w rozliczeniu rocznym za poprzedni rok. Informacje które przekazaliśmy w poprzednim rozliczeniu rocznym to przede wszystkim te dotyczące ulgi na dziecko oraz numer KRS organizacji pożytku publicznego której przekazaliśmy 1 % swojego podatku. Krajowa Administracja Skarbowa będzie mogła korzystać również z informacji zgormadzonych w swoich rejestrach.

Pierwsze przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznania będą udostępnione w dniach od 15 lutego do 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Będą to zeznania dotyczące osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej które składają zeznanie na formularzu PIT 37 oraz podatników którzy uzyskują przychody z kapitałów pieniężnych i rozliczają się na formularzu PIT 38. Osoby fizyczne prowadzące pozarolniczą działalność gospodarczą, które składają zeznanie podatkowe na formularzu PIT-36, PIT-36L lub PIT-28, będą rozliczane przez Krajową Administrację Skarbową dopiero od 2020 roku.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt