Założenia projektu ustawy budżetowej na 2019 rok

25-09-2018
Kategoria: Podatek Dochodowy

Rada Ministrów przyjęła przedłożony przez Ministra Finansów projekt ustawy budżetowej na 2019 rok. W projekcie tym przewidziano środki na kontynuację  programu 500 plus zgodnie z którym pomoc finansową otrzymają osoby posiadające na swoim utrzymaniu małoletnie dzieci.  W budżecie na 2019 rok przewidziano również środki na realizację programu ,,Dobry start", którego celem jest wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego w wysokości 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym. Z budżetu na 2019 rok sfinansowany zostanie również tzw. ,,mały ZUS" dla przedsiębiorców uzyskujących przychód w wysokości nieprzekraczającej w ciągu roku kalendarzowego 30-krotności minimalnego wynagrodzenia W budżecie znajdą się także środki na uzupełniające świadczenie rodzicielskie dla osób, które wychowały co najmniej 4 dzieci i z powodu długoletniego zajmowania się potomstwem nie wypracowały emerytury w wysokości odpowiadającej co najmniej kwocie najniższej emerytury.

Ministerstwo Finansów zaplanowało również, że z nowego budżetu finansowane będą zadania w zakresie lokalnej infrastruktury drogowej w ramach Funduszu Dróg Samorządowych oraz zadania w obszarze mieszkalnictwa. W nowym roku budżetowym skorzystają również osoby starsze, ulegną bowiem waloryzacji świadczenia emerytalno rentowe od 1 marca 2019 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 103,26 procent. Będą również dofinansowania do bezpłatnych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych dla osób które ukończyły 75 rok życia. Zgodnie z założeniami ustawy budżetowej na 2019 rok sfinansowany będzie również program modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa. Wzrosną również wydatki przeznaczone na finansowanie potrzeb obronnych Rzeczypospolitej Polskiej.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt