Ulga podatkowa na termomodernizację budynku.

03-10-2018
Kategoria: Podatek Dochodowy
Podatnicy którzy zdecydują się w 2019 roku na termomodernizację budynku będą mogli skorzystać z ulgi podatkowej. Polski rząd przyjął bowiem zmiany w ustawie o podatku dochodowym zgodnie z którymi wprowadzona została podatkowa ulga termomodernizacyjna. Zgodnie z powyższymi zmianami już w rozliczeniu rocznym za 2019 rok będzie można odliczyć nawet 23 % wydatków na termomodernizację. Kwota odliczenia nie będzie mogła jednak przekraczać 53 tysięcy złotych. Zgodnie z założeniami wprowadzanych zmian ulga obejmie wydatki na materiały budowlane, urządzenia i usługi związane z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych które zostaną zrealizowane w ciągu 3 lat. Ulga została wprowadzona jako jeden z elementów walki ze smogiem. Ma ona bowiem zachęcić właścicieli i współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych do przeprowadzania termomodernizacji domu lub kilku swoich domów.

Z ulgi podatkowej będą mogli skorzystać wyłącznie podatnicy którzy rozliczają się według skali podatkowej 19 procentowej stawki podatku oraz ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych. Ulgą podatkową na termomodernizację nie będą objęci podatnicy którzy przeprowadzili termomodernizację i skorzystali przy tym z innej pomocy państwa. Celem wprowadzenia ulgi podatkowej na termomodernizację jednorodzinnych budynków mieszkalnych jest zwiększenie ich efektywności energetycznej oraz poprawa jakości powietrza. W ubiegłych latach wprowadzony był podobny program „czyste powietrze. Zgodnie z programem „czyste powietrze”, na realizację przedsięwzięć termomodernizacyjnych można był otrzymać dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt