Rejestr domen oferujących nielegalne gry hazardowe

08-01-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych domena na której znajdują się niezgodne z prawem gry hazardowe wpisywane są do specjalnego rejestru domen. Obowiązek wpisywania domen do rejestru obowiązuje już od kwietnia 2017 roku i dotyczy wyłącznie nielegalnych gier hazardowych które są kierowane do odbiorców w Polsce. W związku z powyższymi regulacjami prawnymi przedsiębiorcy telekomunikacyjni oraz dostawcy usług dostępu do internetu zostali poddani dodatkowym obowiązkom.

W szczególności zobowiązani są oni do uniemożliwienia dostępu do stron internetowych wpisanych do rejestru. Ponadto muszą oni przekierować połączenia które odwołują się do stron wpisanych do rejestru do strony internetowej prowadzonej przez Ministra Finansów, na której znajduje się informacja o możliwej odpowiedzialności karnoskarbowej dla uczestników gier urządzanych wbrew przepisom ustawy. Natomiast dostawcy usług płatniczych mają obowiązek nieudostępniania usług płatniczych na stronach internetowych wpisanych do rejestru.

Uchylanie się od powyższych obowiązków może doprowadzić do nałożeniem kary administracyjnej w wysokości do 250 000 zł. Natomiast kontrolę w zakresie przestrzegania obowiązków określonych w ustawie o grach hazardowych wobec przedsiębiorców telekomunikacyjnych i dostawców usług płatniczych sprawują Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej i Komisją Nadzoru Finansowego.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt