Deklaracje roczne PIT 37 i PIT 38 przygotuje za nas Urząd Skarbowy

05-02-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Już od 15 lutego 2019 r. każdy podatnik rozliczający się przy pomocy deklaracji PIT 37 i PIT 38 będzie miał dostęp do przygotowanej przez Urząd Skarbowy deklaracji rocznej. Usługa nazwana przez Ministerstwo Finansów Twój e-PIT będzie dostępna wyłącznie dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Natomiast podatnicy rozliczający się przy pomocy deklaracji PIT-36, PIT-36L i PIT-28 będą musieli poczekać na swoje e-deklaracje do przyszłego roku. Rozliczenia roczne za 2018 r. w usłudze Twój e-PIT zostaną przygotowane automatycznie i całkowicie bezpłatnie, co pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy w budżetach domowych podatników. Deklaracje są przygotowywane na podstawie danych zgromadzonych przez administrację skarbową i będą one dostępne już od 15 lutego 2019 roku wyłącznie elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl.

Dostęp do swojego zeznania podatkowego za 2018 r., przygotowanego w ramach usługi Twój e-PIT, otrzymasz bez konieczności składania żadnych wniosków ani przynoszenia dokumentów do urzędu skarbowego. Zeznania będą wystawione automatycznie i bezpłatnie dla każdego podatnika, który rozlicza się na formularzach PIT-37 i PIT-38.  Minister finansów prof. Teresa Czerwińska, że „Nasze systemy informatyczne są już na tyle zaawansowane i wyposażone w odpowiednie dane, że możemy zaproponować zupełnie nowe podejście do rozliczeń podatkowych. Na bazie informacji przesyłanych od płatników udostępnimy propozycję rocznego zeznania. To istotna zmiana w duchu filozofii 3xP, czyli prostych, przejrzystych i przyjaznych podatków".


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt