Nowe funkcjonalności w usłudze Twój e-PIT.

20-02-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Od 15 lutego 2019 roku podatnicy mają do dyspozycji wypełnione przez pracowników administracji skarbowej, gotowe do wysłania deklaracje podatkowe za 2018 rok. Już niebawem usługa Twój e-PIT zyska nowe dodatkowe funkcjonalności. Nowymi funkcjonalnościami w usłudze Twój e-PIT będą natomiast historia logowania, dodatkowy element autoryzacyjny oraz możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi.

Jak zapewnia pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch „to rozwiązania, które planowaliśmy wdrożyć w pierwszym okresie funkcjonowania usługi. Będziemy je uruchamiać, tym bardziej, że otrzymaliśmy sygnały od podatników, że chcieliby korzystać z takich funkcjonalności”.

Podatnik chcąc przejrzeć swój PIT za rok 2018,  po zalogowaniu się do usługi będzie proszony o podanie dodatkowej informacji z PIT za 2017 r. Informacją tą będzie natomiast kwota nadpłaty lub kwota podatku do zapłaty. Dopiero po podaniu tej informacji podatnik będzie miał możliwość zobaczenia swojego rozliczenia. Natomiast historia logowania da użytkownikowi możliwość przejrzenia wszystkich prób wejścia do systemu. Informacje będą zawierać m.in. dokładne daty i czas oraz sposób i miejsce (region, miasto), z którego nastąpiło logowanie.

Ponadto podatnicy zyskają możliwość wskazania profilu zaufanego jako wyłącznego sposobu dostępu do usługi. Usługa Twój e-PIT przed wdrożeniem przeszła pozytywnie audyt bezpieczeństwa teleinformatycznego danych zgromadzonych w tym systemie. Bezpieczeństwo usługi Twój e-PIT zostało bowiem potwierdzone przez specjalistyczny podmiot zewnętrzny.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt