Bezpieczeństwo danych zawartych w usłudze Twój e-PIT

21-02-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Finansów system teleinformatyczny, w którym jest realizowana usługa Twój e-PIT, zapewnia nie tylko rozliczalność operacji, dokonywanych w systemie, ale również jego integralność i niezaprzeczalność oraz poufność i autentyczność. Należy też podkreślić, że proces zarządzania bezpieczeństwem informacji w systemie oraz redukcji ryzyk, które wiążą się z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych oraz kontroli zgodności tych systemów z odpowiednimi normami i politykami bezpieczeństwa jest realizowany na bieżąco.

Tym samym system jest na bieżąco monitorowany pod kątem konieczności podejmowania działań, które mogłyby dotyczyć naruszeń związanych z usługą Twój e-PIT. Natomiast w  każdym przypadku nieuprawnionego użycia funkcji w systemie informatycznym w ramach usługi Twój e-PIT oraz zapisania w nim danych informatycznych, tj. w szczególności podanie nie swoich danych uwierzytelniających użytkownika, podszywanie się pod podatnika przy wykorzystaniu jego danych osobowych, wpływaniu na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych lub zmienianie, usuwanie albo wprowadzanie nowych zapisów danych informatycznych lub przełamanie lub ominięcie szczególnego zabezpieczenia tych danych, użytkownik narusza normy Kodeksu karnego i podlega odpowiedzialności karnej.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt