Fałszywe wiadomości e-mail o rzekomej kontroli skarbowej.

25-02-2019
Kategoria: Prawo Karne Skarbowe

Ministerstwo Finansów przestrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail informującymi o "zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej" W treści wiadomości od rzekomego urzędu skarbowego odbiorca proszony jest o przygotowanie dokumentów wymienionych w pliku dołączonym do wiadomości.

Otwarcie załącznika do wiadomości lub wysłanie odpowiedzi do adresata wiadomości może skutkować zainfekowaniem komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

Ministerstwo Finansów ostrzega, że urzędy skarbowe nie mają w praktyce informowania podatnika drogą mailową o wszczęciu kontroli skarbowej. Dlatego nie mogą być autorami tych wiadomości. Odbierając wiadomość od Urzędu Skarbowego należy zwrócić szczególną uwagą na adres mailowy osoby wysyłającej wiadomość. Korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest bowiem wyłącznie z adresów o domenie „gov.pl”.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt