Działania objęte projektem Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego

04-03-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Kilka dni temu Ministerstwo Finansów ogłosiło powstanie projektu Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego. Zgodnie z zapewnieniami Ministerstwa Finansów projekt ten zawiera odpowiedź na dwadzieścia najważniejszych barier dla rozwoju rynku kapitałowego w Polsce. W projekcie tym znajdziemy zaś 60 najważniejszych działań które umożliwią pokonanie tych barier. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów działania powyższe zostały zidentyfikowane na podstawie sygnałów z firm, instytucji i stowarzyszeń oraz przeprowadzonych podczas prac nad dokumentem analiz.

Działania zawarte w projekcie Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego dotyczą między innymi kwestii ogólnych takich jak edukacja finansowa oraz oszczędności krajowe. Jednakże w projekcie tym znajdziemy również informacje dotyczące nadzoru i reformy w zakresie regulacji, m.in. zmierzające do wzmocnienia ochrony inwestorów indywidualnych i zapewnienia efektywności obsługi emitentów i podmiotów rynku kapitałowego. Oprócz tego projekt Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego porusza temat zachęt podatkowych i usprawnień w zakresie administracji skarbowej. Ponadto w projekcie zostały również omówione kwestie dotyczące działań zwiększających konkurencyjność rynku kapitałowego oraz innowacyjności i działań na rzecz większego wykorzystywania na polskim rynku nowych technologii.

Realizacja projektu Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego została zaplanowana na lata 2019-2023. Źródłem finansowania projektu są zaś środki uzyskane od Komisji Europejskiej we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Jej opracowanie stanowi realizację jednego z postulatów zawartych w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt