Ministerstwo Finansów zapowiada ułatwienia w składaniu e-sprawozdań

18-03-2019
Kategoria: Podatek Dochodowy

Zgodnie z informacjami podanym przez Ministerstwo Finansów już niedługo bo od 13 marca 2019 roku osoby prawne które działają poza sektorem finansowym będą miały możliwość składania sprawozdań finansowych przy pomocy aplikacji e-Sprawozdania Finansowe. Przed wysłaniem sprawozdania należy je podpisać bezpłatnym podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym. W przypadku podmiotów wpisanych do rejestru przedsiębiorców KRS, w tym organizacji, fundacji, kół gospodyń wiejskich, OSP które prowadzą działalność gospodarczą, sprawozdanie wysyłamy korzystając z systemu e-KRS. Natomiast w przypadku podmiotów nie wpisanych do KRS sprawozdanie finansowe należy przekazać do właściwego naczelnika urzędu skarbowego z wykorzystaniem e-PUAP lub informatycznych nośników danych.

W przypadku podmiotów wpisanych do KRS, aby wysłać sprawozdanie przygotowane w aplikacji e-Sprawozdania Finansowe, należy wygenerowany i podpisany plik xml pobrać na swój komputer i wysłać korzystając z udostępnianego przez Ministerstwo Sprawiedliwości systemu e-KRS. Podmioty te nie są już zobowiązane do dodatkowego przekazywania sprawozdań finansowych do naczelników urzędów skarbowych. Natomiast osoby prawne niewpisane do rejestru przedsiębiorców KRS mogą sporządzać sprawozdanie finansowe w dowolnej elektronicznej formie (pdf., doc., jpg. lub za pomocą aplikacji e-Sprawozdania Finansowe w formie xml), następnie podpisać je bezpłatnym podpisem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym i przekazać bezpośrednio do urzędu skarbowego z wykorzystaniem e-PUAP lub na nośniku danych.


Dodaj komentarz

Tytuł:
Autor(*):
Email:
Powiadomienie o odpowiedzi:
Komentarz(*):
Kod z obrazka: This is a captcha-picture. It is used to prevent mass-access by robots. (see: www.captcha.net)
 

infolinia podatkowa

Zadzwoń do doradcy podatkowego i uzyskaj odpowiedź na dowolne pytanie z zakresu prawa podatkowego.

Infolinia prawna
Koszt połączenia z infolinią podatkową to 7,69 zł/min.

Telefoniczna informacja podatkowa czynna jest:
Poniedziałek - Piątek w godzinach od 8:00 do 19:00

O nas

Infolinia podatkowa jest serwisem na którym doradcy podatkowi udzielają telefonicznych porad z zakresu prawa podatkowego. Sporządzamy również pisemne porady podatkowe oraz pisma do urzędów skarbowych i celnych. Na stronie znajdziesz także wiele interesujących artykułów wyjaśniających skomplikowane zagadnienia dotyczące prawa podatkowego. Natomiast dzięki naszej bazie teleadresowej znajdziesz właściwy urząd skarbowy.

Polityka cookies | Kontakt